PRACOWNIA EDUKACJI ŻYWEJ

Jesteśmy fundacją, która działa na terenie Śląska już od kilku lat. Zajmujemy się edukacją i wspomaganiem w tym procesie szkół, nauczycieli i nauczycielek oraz rodzin. Nasza edukacja jest skupiona na przyrodzie i dzieje się w przyrodzie, której staramy się doświadczać wszystkimi zmysłami. PEŻ prowadzi przyrodnicze warsztaty, spacery rodzinne i gry terenowe.

Maja i Bogdan organizują rodzinne obozy przyrodnicze w Beskidach, tworząc Krąg Leśnych Rodzin, gdzie zapraszają do wspólnego doświadczania i poznawania dzikiej przyrody w gronie własnej rodziny oraz rodzin o podobnych zainteresowaniach. Na wyjazdach uczestnicy spotykają stare beskidzkie jodły, świerki i buki, niedostępne zarośla, zaciszne polany, czy szumiący górski potok.

Agata i Ala, tworząc LASoPRACOWNIĘ współpracują ze szkołami, zabierając dzieci na wyprawy do katowickich lasów. Na takich zajęciach salą lekcyjną staje się las, który pozwala na rozwijanie dziecięcych zmysłów i zainteresowań oraz wspomaga ich zdrowie. Podczas zajęć słuchamy lasu, podglądamy go przez lupy, dotykamy mchów, żołędzi, czy patyków, wąchamy ściółkę, kwiaty i wilgotne drewno. Ostatnio napisały „SPACEROWNIK – WYRUSZ W ZIELONĄ PODRÓŻ PO KATOWICACH
(Giszowiec – Murcki – Borki – Zadole)” do pobrania za darmo na stronie: https://pez.org.pl/spacerownik/.

Fundacja prowadzi również fejsbukową grupę wsparcia LASoDZIELNIA: https://www.facebook.com/groups/882670125510771/.

Więcej o naszych działaniach przeczytacie na stronie https://pez.org.pl/ i FB https://www.facebook.com/edukacjazywa.