2. i 23.03. Doradztwo księgowe

🗂 Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na indywidualne porady księgowe, które odbędą się w naszym Centrum na Kopernika 14 w Katowicach.
🗂 Pierwsze dyżury odbędą się 2 i 23 marca, między 15:00 a 19:00. Spotkania są nieodpłatne, obowiązują zapisy. Dzwońcie pod numer tel. 533 367 789, lub piszcie na adres cop.katowice@mostkatowice.pl
Obraz Edar z Pixabay
Posted by | View Post | View Group

9.03.2021 – 30.03.2021 Instrukcja obsługi organizacji pozarządowych dla początkujących

3.. 2.. 1..
Instrukcja obsługi Organizacji Pozarządowych na start!
Przekonamy Was, że działalność społeczna może być prosta jak składanie mebli, jeśli tylko otrzyma się odpowiednią instrukcję obsługi 😉
Drodzy, serdecznie zapraszamy! Bardzo ciekawe szkolenia dla:
👍tych, którzy w trzecim sektorze już bywają i zastanawiają się nad tym, czy nie włączyć się w zarządzanie organizacji, które lubią,
👍mieszkańców Katowic i grup nieformalnych, które mają ochotę zmieniać swoje otoczenie na lepsze i potrzebują narzędzi,
👍wszystkich, którzy chcą działać, nawet jeśli jeszcze nie mają konkretnego pomysłu!
4 czwartkowe spotkania w COP, nie tylko wiedza, ale i dobre emocje gwarantowane! Co tydzień, przez cztery tygodnie od 4.03.2021, o godz. 17:00 do 30.03. włącznie.
UWAGA: w związku z tym, że nie możemy na 100% obiecać spotkań „na żywo”, przed pierwszym szkoleniem zgłoszone osoby dostaną od nas informację, czy spotykamy się na Kopernika 14 czy w przestrzeni on-line.
Już niebawem udostępnimy dla Was informacje o poszczególnych szkoleniach. Zakres tematyczny całego cyklu to podstawowe formy działalności społecznej, metody finansowania działań, diagnoza, planowanie działań od pomysłu do projektu oraz praca w zespole.
Udział w szkoleniach jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja przez formularz na cały cykl.
Cykl szkoleń jest realizowany w ramach projektu „Centrum Organizacji Pozarządowych – Nowe Otwarcie” realizowany przez Stowarzyszenie Most przy współfinansowaniu z Urzędu Miasta Katowice.
Posted by | View Post | View Group

16.02.2021: INICJATYWY PARTNERSKIE- na start!

Drogie organizacje ! Teraz macie szansę na prawdziwą integrację w działaniu! Jeśli chcecie połączyć siły i wspólnie zorganizować fajną inicjatywę koniecznie wpadnijcie do nas na spotkanie on-line już 16.02.2021 roku o godzinie 16.00.

Inicjatywy partnerskie na start!
Jeśli jesteś organizacją pozarządową z terenu Katowic,
masz ciekawy pomysł na zorganizowanie atrakcyjnej społecznie inicjatywy, i chcesz ją zorganizować we współpracy z inną organizacją /organizacjami i Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach, zapraszamy Cię już 16.02.2021r., o godzinie 16.00 na spotkanie on-line.
Porozmawiamy o tym, czym są proponowane przez nas inicjatywy partnerskie, dlaczego nie warto działać w pojedynkę oraz o tym, że w grupie siła! W ramach projektu Centrum Organizacji Pozarządowych – nowe otwarcie, przygotowało dla Was niewielkie wsparcie finansowe na realizację Waszych działań:)
Razem możemy więcej.
Posted by | View Post | View Group

11.02.2021: PPK w organizacji pozarządowej

Drogie organizacje, jeśli dotyczą was Pracownicze Plany Kapitałowe i chcielibyście dowiedzieć się czegoś na ten temat, zapraszamy was 11 lutego 2020 r. na szkolenie on-line organizowane w partnerstwie z PKO TFI.
📈 Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
PPK, czyli Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny program oszczędnościowy na emeryturę. Dobrowolny dla pracowników, ale już obowiązkowy dla pracodawców, także, jeśli jest nim organizacja pozarządowa. Ponieważ termin przystąpienia do PPK już nie długo, zapraszamy zainteresowanych przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie organizowane w partnerstwie z PKO TFI szkolenie, które przybliży tematykę PPK.
Spotkanie obejmie następujące zagadnienia:
– określenie w jakich przypadkach JSFP jest zobowiązana do wdrożenia PPK,
– wskazanie obowiązków JSFP związanych z przygotowaniem do wdrożenia PPK,
– przedstawienie struktury wpłat do PPK oraz związanych z nimi obowiązkami dla JSFP,
– omówienie praktycznych rozwiązań związanych z zawarciem umów o zarządzanie i prowadzenie PPK.
Prowadząca spotkanie Patrycja Bereźnicka, Dyrektor Regionalny Sprzedaży, przybliży także ofertę swojej Firmy w zakresie PPK, czyli:
– zaprezentuje instytucję zarządzającą (pozycja rynkowa, doświadczenie w zarządzaniu funduszami),
– poda szczegóły oferty PPK (zakres oferowanych Funduszy Zdefiniowanej Daty, przypisane im opłaty za zarządzanie, polityka inwestycyjna),
– przybliży warunki administracji (panele dla Pracodawcy i Pracownika oraz ich funkcjonalności, zasady łączenia panelu Pracodawcy z systemem kadrowo-płacowym JSFP),
– opisze wsparcie JSFP we wdrożeniu PPK (poinformowanie Pracowników o PPK oraz prezentacja niezbędnych materiałów informacyjnych),
– omówi zasady podpisania umowy o zarządzanie PPK i umowy o prowadzenie PPK.
Posted by | View Post | View Group

2.02.2021 – regulamin Nowego Fio – spotkanie!

Zapraszamy już we wtorek, 2.02., o godz. 16.30!
Na tym spotkaniu dowiesz się, jak wygląda obecnie regulamin nowego FIO!
Zarejestruj się przez formularz.
W tym roku wyjątkowo niecierpliwie czekamy na ogłoszenie konkursu w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dobre wieści są takie, że Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ogłosił konsultacje nowego regulaminu!
Chcemy zachęcić Was do udziału, dlatego zapraszamy na spotkanie, na którym:
🔸omówimy regulamin i wyjaśnimy niejasności,
🔸podyskutujemy i zbierzemy Wasze uwagi.
Posted by | View Post | View Group

25.01., godz. 16.00 – Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach – nowe otwarcie!

Drodzy!
Miło nam poinformować, iż mamy to! Ruszamy pełną parą z nowymi pomysłami oraz atrakcyjną, przemyślaną i skrojoną na miarę Waszych oczekiwań ofertą!
Już 25 stycznia 2021 roku o godzinie 16.00 łączymy się z Wami online i przecinamy wstęgę, a jest co świętować! Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach startuje dla Was po raz drugi. Naszą ekipę już znacie, ale naszej nowej oferty jeszcze nie, dlatego koniecznie bądźcie z nami.
Opowiemy Wam o wsparciu inkubacyjnym jaki dla Was przygotowaliśmy, o zmianach jakich dokonaliśmy w zakresie doradztw i szkoleń. Opowiemy Wam również o tym, czym jest powołane przez nas do życia Centrum Aktywności Młodzieżowej, co wymyśliliśmy na temat działań związanych z wolontariatem, inicjowania i realizacji inicjatyw partnerskich czy spotkań i działań animacyjnych.
Co jeszcze?
Najważniejsze dla nas jest Wasze zdanie. Chcemy poznać Wasze potrzeby i oczekiwania, bo działamy dla Was, a że lubimy słuchać, żadna z Waszych opinii, propozycji czy sugestii nie ujdzie naszej uwadze.
Pragniemy być z Wami, dlatego czekamy na spotkanie!
Posted by | View Post | View Group

26.01.2021, godz. 16.30 O Funduszach przy Kawie

Zdobywanie pieniędzy nie musi być wcale trudne!

– zastanów się nad strategią swojej organizacji!

– zdobywaj pieniądze na działania,

– dowiedz się jak napisać dobry projekt i w jakich

konkursach aktualnie możesz wziąć udział.

Zapraszamy na spotkania „O funduszach przy kawie”

z możliwością indywidualnego doradztwa!

 

Link do spotkania: https://meet.jit.si/Przykawieofunduszach

Posted by | View Post | View Group

17.12.2020 – SZKOLENIE ENGO Z PIERWSZEŃSTWEM DLA ORGANIZACJI KULTURALNYCH!

Poprzednie spotkanie dotyczące generatora cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem!
Przypominamy, że nagranie znajduje się na naszej stronie!

Zapraszamy na jeszcze jedno spotkanie w tym roku – dedykowane przede wszystkim organizacjom działającym w dziedzinie kultury. Jeśli limit miejsc pozwoli – zapraszamy wszystkich w czwartek, 17.12., o 16:00!

 

Posted by | View Post | View Group

2.12.2020 – Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem w okresie pandemii

CSR w okresie pandemii?

To możliwe!

Jeśli masz dobry pomysł, jak go realizować lub chciał(a)byś otrzymać inspirację, zapraszamy już w środę!

Program:

Społeczna odpowiedzialność biznesu w 2020 roku – nowe wyzwania, nowe doświadczenia, nowe standardy

Przestrzeń współpracy organizacji pozarządowych i biznesu w sytuacji pandemii

Opis:

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie poświęconym współpracy organizacji pozarządowych z biznesem w okresie pandemii.

Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o wyzwaniach, doświadczeniach i standardach, które pojawiły się w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu w 2020 roku oraz zastanowimy się, jaka jest obecnie przestrzeń do współpracy organizacji pozarządowych i biznesu – gdzie pojawiają się punkty wspólne naszych działań.

Warsztat poprowadzi Piotr Bańczyk – trener, doradca, ekspert z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, członek wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Katowicach, manager posiada jacy doświadczenie pracy w sektorze publicznym, biznesowym i pozarządowym.

Zachęcamy każdego z uczestników, aby na spotkanie przygotował wybrane praktyki dotyczące CSR w okresie pandemii!

Zapisy TUTAJ

Obraz mohamed Hassan z Pixabay

Posted by | View Post | View Group

7.12.2020 – szkolenie eNGO z pierwszeństwem dla organizacji sportowych!

W związku z tym, że Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice w tym roku pierwszy raz będzie przyjmował oferty na wsparcie zadań publicznych przez generator internetowy, organizujemy szkolenie dotyczące obsługi generatora ze szczególnym wskazaniem na organizacje, których działania obejmują sport.

Pozostałe organizacje zapraszamy również, jednak podkreślamy, że 7.12. pierwszeństwo mają organizacje sportowe!

OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA <KLIK>

Zapraszamy również na szkolenie 4.12.

Posted by | View Post | View Group

3.12.2020 Komunikacja, jak pozyskać i utrzymać wolontariuszy i partnerów – bezpłatne szkolenie on-line

Zapraszamy osoby działające w organizacjach pozarządowych na szkolenie: „Komunikacja, jak pozyskać i utrzymać wolontariuszy i partnerów”.
Komunikacja to podstawa każdej działalności i nigdzie nie jest tak ważna, jak w organizacjach pozarządowych. Często brakuje nam finansów oraz rąk do pracy, ale opierając się na dobrej renomie i rozpoznawalności, możemy zdobyć jedno i drugie. Jak zachęcić wolontariuszy do współpracy i zatrzymać ich na dłużej? Jak zainteresować sobą potencjalnych partnerów biznesowych? Jak przyciągnąć uwagę mediów oraz samorządów? O tym wszystkim będziemy rozmawiać w trakcie webinarium.
PROGRAM:
1. Co jest najważniejsze w organizacji
2. Do kogo kierujemy nasz komunikat
3. Jak komunikować się w zespole
4. Jak rozmawiać z wolontariuszami
5. Jak zdobyć zainteresowanie mediów i biznesu
6. Jak współpracować z samorządami
7. Jak ułatwić sobie pracę – przydatne narzędzia
8. Jeszcze raz: co jest najważniejsze w organizacji?
Szkolenie poprowadzi Olaf Józefoski, Absolwent Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych, magister kulturoznawstwa oraz pedagogiki rewalidacyjnej. Związany z organizacjami pozarządowymi od 12 lat aktywny w wielu organizacjach pozarządowych jako trener, koordynator działań i wolontariusz. Prezes Stowarzyszenia Wolnej Herbaty, Specjalista ds. szkoleń w Stowarzyszeniu MOST oraz członek Stowarzyszenia Instytut Regionalny w Katowicach.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz.
Posted by | View Post | View Group

31.12.2020 – #prostengo: specjalna prośba w ważnej sprawie! chcemy poznać Wasze zdanie!

 

Fundacja Trzeci.org oraz Stowarzyszenie Dialog Społeczny podjęły dużą kampanię, w ramach której starają się o dokonanie uproszczeń w przepisach dotyczących działalności społecznej. W ramach tej kampanii powstały na przykład filmy, które możecie zobaczyć na ich stronach.

Powstał jednak przede wszystkich szereg tez, które dotyczą działań trzeciego sektora w Polsce. W tym momencie prowadzone są dyskusje dotyczące tych tez, do której zapraszamy również Was!

Chcieliśmy się z Wami spotkać, aby poznać Wasze zdanie, jednak koronawirus stanowczo nam to uniemożliwia. Dlatego wymyśliliśmy zupełnie inną formę konsultacji. Wzięliśmy również pod uwagę Wasze bardzo zajęte grafiki i zdecydowaliśmy przygotować formularz, który dziś Wam udostępniamy. Po przejrzeniu wszystkich tez wybraliśmy te, które z naszego doświadczenia, mogą Was najbardziej zainteresować (jest ich bardzo wiele i wszystkie możecie zobaczyć w linku). Prosimy Was o wypełnienie formularza, wybranie tego, co interesuje Was najbardziej oraz o krótką rozmowę z nami – przez telefon lub on-line – w celu omówienia ewentualnych uwag, które prześlemy organizatorom.

Jego wypełnienie zajmie około 15 minut. Można wypełnić go kilkukrotnie. Klik w link!

Nasza uproszczona konsultacja uproszczeń trwa niemal do Świąt. Zapraszamy do kontaktu!

PS. Tezy można skomentować oczywiście samodzielnie, do czego zachęcamy na stronach organizatorów!

Zespół COP

 

Posted by | View Post | View Group

31.12.2020 – dotacje Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Program Sport dla Wszystkich.

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił konkurs na dofinansowanie w 2021 roku zadań z zakresu Programu Sport dla Wszystkich.
Cele programu:
⚽️zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa, w różnych grupach społecznych i środowiskowych;
🏀tworzenie warunków do aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowanie zdrowego stylu życia;
🏈wspieranie inicjatyw i działań na rzecz rozwoju sportu dla wszystkich, pobudzanie aktywności obywatelskiej oraz upowszechnianie dobrych praktyk na terenie całego kraju;
⚾️promowanie rozwoju sportu dla wszystkich i aktywności fizycznej wszystkich środowisk i grup społecznych;
🥎promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu;
🏐edukacja patriotyczna poprzez sport;
🏉przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym (w tym nadwadze i otyłości), wykluczeniu społecznemu oraz zjawiskom patologii społecznej;
🎱niwelowanie różnic dotyczących poziomu aktywności fizycznej w różnych środowiskach i grupach społecznych.
⏰ Składanie ofert do31.12.2020
O przyznanie dofinansowania w ramach konkursu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, powołane do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej. W szczególności są to podmioty o zasięgu ogólnopolskim, posiadające odpowiednie (ponadregionalne i wojewódzkie) struktury organizacyjne tj. związki stowarzyszeń, stowarzyszenia, fundacje.
Obraz Arek Socha z Pixabay
Posted by | View Post | View Group

26.11.2020 – wypalenie w ngo – warsztaty on-line

Wypalenie – to problem, który dotyka ludzi działających w organizacjach zarówno wolontaryjnie, jak i odpłatnie.
Zmęczenie, chaos, brak widocznych efektów, konflikty w zespole, brak autorytetów… powody mnożą się co chwilę. Do tego, dziś sprawę utrudnia pandemia, ograniczenie mobilności, utrudnienie kontaktu osobistego.
Spotkajmy się, żeby porozmawiać, czym owo wypalenie jest, do czego prowadzi oraz jak zabezpieczyć siebie/swój zespół przed opadem z sił.
A także po to, żeby dać sobie trochę dobrej energii na dalsze działania;)
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Gabriel, posiadająca około dziesięcioletnie doświadczenie pracy z zespołem ludzi działających we wspólnym celu – wolontariuszami, pracownikami, liderami lokalnymi, społecznikami. Trochę na bazie własnych błędów, a trochę – sukcesów – podzieli się swoim doświadczeniem.
Prosimy, aby w czasie szkolenia mieć możliwość używania mikrofonu 🙂 a także mieć przy sobie kartki, długopis oraz coś do rysowania:)
Spotkanie skierowane jest osób działających w organizacjach pozarządowych na terenie Katowic lub na rzecz mieszkańców Katowic.
Obowiązują zgłoszenia przez formularz! Link do spotkania będzie wysłany w przeddzień szkolenia
Bieżące informacje w wydarzeniu na FB
Posted by | View Post | View Group

30.11.2020 – Programy z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego na rok 2021

hej, organizacje kulturalne – koniecznie zobaczcie – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór do Programów z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego na rok 2021! Termin upływa 30.11.2020, jednak wcześniejsze wysłanie wniosku daje możliwość jego poprawienia.🤓
Wnioski składać można on – line. 💻
Myślcie i pamiętajcie, że chętnie pomożemy Wam napisać wnioski🧐
Posted by | View Post | View Group

10.11.2020 – O funduszach przy kawie

Jednym z głównych problemów organizacji jest w dalszym ciągu zdobywanie środków na finansowanie swojej działalności, a zbliżający się nowy rok stawia przed organizacjami wiele nowych wyzwań z tym związanych. Jednocześnie przełom roku jest okresem , w którym najczęściej jest ogłaszanych wiele konkursów i działań.
Dlatego wraca nasz cykl branżowych spotkań „Przy kawie o funduszach” tym razem w formule spotkań on-line.
Na spotkaniach zaprezentowane będą informacje o właśnie trwających i nadchodzących konkursach grantowych. Zostaną przekazane informacje o instytucjach ogłaszających konkursy, terminach naboru, zasadach finansowania oraz możliwych do realizacji działaniach.
Po spotkaniach będzie możliwość umówienia się na doradztwo.
Najbliższe spotkania odbędą się 10 listopada oraz 8 grudnia o godzinie 17.00
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy aby w tym czasie wzięli udział w spotkaniu, które odbędzie się pod linkiem
Jeśli potrzebujesz informacji o tym jak korzystać z możliwości zdalnych spotkań prosimy o kontakt z COP
Posted by | View Post | View Group

16. i 17.11.2020 – Rozwiń z nami COPowe skrzydła – konsultacje

COP Twoich marzeń – okej, to przewrotne hasło. Jednak na serio chodzi o to, żebyśmy mogli rozwijać COP i dobrze zaplanować jego działanie.
Może nie możemy obiecać spełnienia wszystkich waszych oczekiwań i marzeń, jednak na pewno zamierzamy dobrze zbadać Wasze potrzeby i przemyśleć pracę COPu tak, by jeszcze lepiej na nie odpowiedzieć.
Dlatego zapraszamy Was – spotkajcie się z nami (niestety on-line). Zaplanowaliśmy dwa terminy do wyboru, aby łatwiej było Wam zaplanować jedno spotkanie z nami w swoich grafikach.
16.11.2020 (poniedziałek) – godz. 14:00
17.11.2020 (wtorek) – godz. 16.30
Link do spotkania otrzymacie po zgłoszeniu się przez formularz: https://forms.gle/3d9go35qAVb8m7CN6
Posted by | View Post | View Group

20.11.2020 – Prezentuj się (do)godnie – nowy termin w przestrzeni

OBOWIĄZKOWE ZGŁOSZENIA: https://forms.gle/sstbDcSMWUjTTNTS6
Liczba miejsc ograniczona!
Osoby, które zgłoszą się przez formularz otrzymają link do szkolenia. Aby w pełni wziąć udział w szkoleniu, prosimy, aby mieć dostęp do kamery i mikrofonu.
Przeraża Cię fakt, że sytuacja zmusiła Cię do przemawiania do ekranu?
A może na co dzień zmagasz się z lekkim stresem, gdy masz wystąpić przed publicznością?
Zapraszamy na warsztaty z podstaw przemawiania publicznego i prezentacji scenicznej, zarówno na żywo, jak i przed kamerą (online)!
A w programie:
– sesja gorących pytań: jak poradzić sobie z niespodziewanymi pytaniami
– trochę wskazówek: jak mówić, żeby robić to dobrze?
– pułapki zachowania przed kamerą, modulacja głosu i mowa ciała.
Warsztaty poprowadzi Piotr Ziemski
Konsultant, redaktor, copywriter i trener. Współtwórca takich projektów jak Festiwal Kultury Absurdalnej „Absurdalia” czy Rawa River Exploration Team. Od ośmiu lat członek organizacji Toastmasters International, mówca oraz lider zaawansowany (ACG, ALB), w latach 2015-2016 Area Director regionu śląskiego tej organizacji. Współtworzy także alternatywną i interaktywną Grupę Forum. Od 1 lipca 2020 roku prezes klubu Silesia Toastmasters.
Posted by | View Post | View Group

17.11.2020 – Fundusz Sektor 3.0

Sektor 3.0

rozpoczął rekrutację do Funduszu Sektor 3.0, w ramach którego powstaną nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne oraz wspierające transformację cyfrową organizacji społecznych. Rekrutacja do Funduszu potrwa tylko do 17 listopada, a siedem intensywnych wirtualnych warsztatów zwieńczy finał 3 marca – wybrane pomysły zostaną sfinansowane!

Jeśli dostrzegasz problem społeczny, a do tego masz pomysł, jak go rozwiązać przy pomocy nowych technologii, tylko potrzebujesz trochę wsparcia, żeby wdrożyć go w życie, to ten program jest dla Ciebie!
https://www.facebook.com/events/767832234075305/
Posted by | View Post | View Group

Fundusz Praw Kobiet

Fundacja Batorego uruchomiła Fundusz Praw Kobiet oferujący wsparcie finansowe organizacjom społecznym i inicjatywom obywatelskim działającym na rzecz ochrony praw kobiet i udzielającym im pomocy.
Środki przeznaczone są na pomoc doraźną, wsparcie doradcze, działania prawne i rzecznicze.
Organizacje zainteresowane otrzymaniem wsparcia Fundacja prosi o kontakt mailowy: prawakobiet@batory.org.pl lub telefoniczny: +48 796 332 145
Posted by | View Post | View Group