3.12.2020 Komunikacja, jak pozyskać i utrzymać wolontariuszy i partnerów – bezpłatne szkolenie on-line

Zapraszamy osoby działające w organizacjach pozarządowych na szkolenie: „Komunikacja, jak pozyskać i utrzymać wolontariuszy i partnerów”.
Komunikacja to podstawa każdej działalności i nigdzie nie jest tak ważna, jak w organizacjach pozarządowych. Często brakuje nam finansów oraz rąk do pracy, ale opierając się na dobrej renomie i rozpoznawalności, możemy zdobyć jedno i drugie. Jak zachęcić wolontariuszy do współpracy i zatrzymać ich na dłużej? Jak zainteresować sobą potencjalnych partnerów biznesowych? Jak przyciągnąć uwagę mediów oraz samorządów? O tym wszystkim będziemy rozmawiać w trakcie webinarium.
PROGRAM:
1. Co jest najważniejsze w organizacji
2. Do kogo kierujemy nasz komunikat
3. Jak komunikować się w zespole
4. Jak rozmawiać z wolontariuszami
5. Jak zdobyć zainteresowanie mediów i biznesu
6. Jak współpracować z samorządami
7. Jak ułatwić sobie pracę – przydatne narzędzia
8. Jeszcze raz: co jest najważniejsze w organizacji?
Szkolenie poprowadzi Olaf Józefoski, Absolwent Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych, magister kulturoznawstwa oraz pedagogiki rewalidacyjnej. Związany z organizacjami pozarządowymi od 12 lat aktywny w wielu organizacjach pozarządowych jako trener, koordynator działań i wolontariusz. Prezes Stowarzyszenia Wolnej Herbaty, Specjalista ds. szkoleń w Stowarzyszeniu MOST oraz członek Stowarzyszenia Instytut Regionalny w Katowicach.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz.