Kolejne szkolenia „Z prawem na TY!”

12.08.2020 – Poznaj tajemnice swojego urzędu

Jak kontrolować pracę Twojego urzędu? Gdzie uzyskać informację o tym, co się dzieje z publicznymi pieniędzmi?

Podczas webinarium zajmiemy się bardzo istotnymi kwestiami z obszaru stanowienia prawa i państwowości – dostępem do informacji publicznej. Na spotkaniu pokażemy Wam również, jak prawo dostępu do informacji publicznej wpływa na rzeczywistość funkcjonowania organizacji pozarządowych.

➡️ Szkolenie poprowadzi dla was:

Szymon Osowski 👨‍💻 prawnik, w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska od 2007 roku, od 2010 prezes stowarzyszenia. Pomysłodawca portalu www.informacjapubliczna.org, poświęconemu prawu do informacji. Na co dzień przygląda się tworzeniu prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich, przygotowuje sprawy sądowe, jeździ po Polsce, by opowiadać o prawie do informacji i prawach mieszkańców.
Wielokrotnie doceniany za swoja działalność. W 2014 roku otrzymał od Prezydenta RP złoty Krzyż Zasługi, od 2012 Dziennik Gazeta Prawna umieszcza jego nazwisko w rankingu najbardziej wpływowych prawników (miejsce 30, 12, 9, 14, 27).

27.08.2020 – Asertywność w zespole. Przywództwo w NGO

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na kolejne szkolenie stacjonarne w ramach projektu “Z prawem na Ty!”. Na szkoleniu nauczycie się, jak być asertywnym przywódcą w organizacji pozarządowej.

PROGRAM SPOTKANIA:

✅ Czym jest asertywność – różnica między wiedzą teoretyczną a praktycznym zastosowaniem.
✅ Korzyści i pułapki asertywności.
✅ Stawianie granic a praca w zespole.
✅ Podsumowanie i zakończenie.

➡️ Szkolenie poprowadzi dla was:
👨‍🏫 Ilona Opaszowska, Psycholog, socjolog, coach. Trener z 20 letnim doświadczeniem. Od 2000 roku związana z trzecim sektorem. Współpracowała w zakresie wsparcia organizacji pozarządowych m.in. ze Stowarzyszeniem MOST, FRES, rudzką Agencją Rozwoju Inwesor. Posiada doświadczenie w zarządzaniu ludźmi zarówno w ngo jak i w biznesie. Przez wiele lat zarządzała zespołami projektowymi, składającymi się z pracowników, zewnętrznych specjalistów np. trenerów, doradców oraz wolontariuszy.