6.04.2020 Katowicka Tarcza Antykryzysowa – webinarium

Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych MOST zaprasza osoby związane z organizacjami pozarządowymi na webinarium poświęcone działaniom ochronnym dla katowickich NGO.

Celem webinarium jest przekazanie informacji dotyczących zmian prawnych związanych z epidemią koronawirusa oraz przedstawienie możliwości wsparcia działań zarówno ogłoszonych przez rząd jak i zaproponowanych przez Miasto Katowice.

Podczas spotkania omówione zostaną następujące tematy:
– możliwości wsparcia działań NGO na podstawie ustaw rządowych (możliwość dopłat dla organizacji z działalnością gospodarczą i bez);
– zmiany w sposobie rozliczania dotacji;
– zmiany dotyczące WTZ, ŚDS, ZAZ, itp.;
– wsparcie Katowic dla organizacji pozarządowych.

Prowadzący, Krzysztof Hołyński, posiada ponad 10-letnie doświadczenie we wspieraniu NGO i współpracy lojalnej. Uczestniczył w wypracowaniu zasad konsultacji i narzędzi partycypacyjnych m.in w Katowicach, Mysłowicach, Zabrzu powiecie bieruńsko-lędzińskim. Aktywny trener z zakresu działalności organizacji pozarządowych i współpracy lokalnej (łącznie prowadził lub współprowadził ponad 150 dni szkoleniowych). Absolwent „Szkoły Partycypacji Społecznej” organizowanej przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych, członek zarządu Stowarzyszenia Wspierania Organizacji Pozarządowych MOST.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Miasta Katowice.

Więcej informacji oraz zapisy dostępne tutaj.