12.03.2020 Ograniczenie funkcjonowania COP związane z pandemią koronawirusa

W związku z działaniami zapobiegawczymi rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2, zgodnie z wytycznymi GIS oraz pismem z dnia 9 marca br. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Zarząd Stowarzyszenia MOST i Regionalnego Centrum Wolontariatu podjął decyzję o ograniczeniu funkcjonowania Centrum Organizacji Pozarządowych w najbliższym okresie oraz o przesunięciu zaplanowanych szkoleń w ramach projektu „Z prawem na TY!”

Biorąc pod uwagę, że COP jest miejscem spotkań wielu różnych grup, z których duża część należy do grup podwyższonego ryzyka (m.in. seniorzy, osoby niepełnosprawnych, osoby bezdomne itp) oraz jest miejscem otwartym do którego dostęp ma wiele osób z zewnątrz w trosce o zdrowie mieszkańców od dnia 16 marca do 29 marca:

– odwołane będą wszystkie spotkania organizacji pozarządowych odbywające się w COP;

– nie będą przyjmowane nowe rezerwacje pomieszczeń COP;

– zamknięta będzie siedziba COP przy ul. Młyńskiej 5 –  ze względu na prowadzone w COP Młyńska działania (wieszak ciepła, zbiórki publiczne, galeria osób aktywnych) oraz bliskość dworca jest to miejsce wizyt wielu osób postronnych podróżujących do i z Katowic.
Jednocześnie siedziba COP przy ul. Kopernika 14 będzie otwarta celem obsługi korespondencyjnej i kontaktu z organizacjami pozarządowymi.

Pracownicy COP w dalszym ciągu będą świadczyć pomoc doradczą i informacyjną w sposób zdalny. Dotyczy to w szczególności pomocy przy składaniu sprawozdań finansowych.

Posted by | View Post | View Group

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *