Galeria Aktywnych w Centrum Organizacji Pozarządowych – Malarskie żywioły Katarzyny Nowak-Zagórskiej

Malarskie żywioły Katarzyny Nowak-Zagórskiej

Credo artystyczne Katarzyny Nowak _ Zagórskiej ….W moim przekonaniu malarstwo to żywioł, to misja, to wreszcie – jeśli już używamy wielkich słów – treść życia […]; Maluję w odpowiedzi na brutalność codzienności, na szarość i brud otoczenia. Bogactwo żywych, wiecznie zmieniających się form natury jest moją inspiracją. Formy te nie są jednak tylko obrazem ogrodu, łąki, bukietu, pejzażu czy martwej natury – są marzeniem o kolorach, świetle i powietrzu. Katarzyna Nowak-Zagórska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom obroniła w 1981 roku z projektowania książki u prof. Stanisława Kluski, z grafiki warsztatowej u prof. Wojciecha Krzywobłockiego, z malarstwa u prof. Andrzeja S. Kowalskiego.

„Bo obraz powinien być ładny…” – tak powiedział kiedyś August Renoir (1841–1911). Sformułował w ten sposób najkrótszą, najtrafniejszą i najbardziej przekonującą teorię sztuki. Ów „ładny obraz” w ujęciu Katarzyny Nowak-Zagórskiej jest subtelny, radosny i barwny. Cieszy oczy i koi zmysły. Rozwesela myśl i serce. Odwołuje się do tego, co w człowieku najlepsze… Katarzyna Nowak- Zagórska swoje prace prezentowała na licznych wystawach w kraju i za granicą.

Fundacja Silesian Visual Art i Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach zaprasza na wystawę „Malarskie Żywioły Katarzyny Nowak- Zagórskiej”. Wystawę będzie można oglądać do 21 lutego 2017. Wstęp wolny

Posted by | View Post | View Group

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *