Szkolenie: zarządzanie wolontariatem w organizacji

Zapraszamy do udziału w dwudniowym szkoleniu z zarządzania wolontariatem, które odbędzie się w dniach 19-20 października 2016 r. w godz. 10:00 – 17:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Kopernika 14).

Szkolenie przeznaczone jest dla przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w Katowicach (w szczególności dla koordynatorów wolontariatu). Jego celem jest kompleksowe przygotowanie uczestników do zarządzania wolontariuszami.

Czas i miejsce: 19-20 października 2016 r. godz. 10:00 – 17:00, Centrum Organizacji Pozarządowych: Katowice ul. Kopernika 14.

Zakres tematyczny:
1. Wolontariat – historia, definicja, rodzaje
2. Prawne regulacje wolontariatu
3. Przygotowanie organizacji do współpracy z wolontariuszami
4. Rekrutacja wolontariuszy
5. Motywacja wolontariuszy i komunikacja z wolontariuszami

Szkolenie jest bezpłatne.

Zapewniamy:
1) materiały szkoleniowe,
2) ciepły posiłek,
3) zaświadczenia o odbyciu szkolenia.

Szkolenie poprowadzi Milena Skupień: prezeska Regionalnego Centrum Wolontariatu, animatorka wolontariatu szkolnego, koordynatorka projektów, koordynatorka wolontariatu podczas eventów, m.in. Festiwalu Otwarcia Muzeum Śląskiego, Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej EHF Euro 2016 w Katowicach oraz PKO SIlesia Marathon.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 16 października poprzez formularz.

Liczba miejsc ograniczona!