Spotkanie dla koordynatorów wolontariatu

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla koordynatorów wolontariatu. We wtorek 4 października wolontariat w swoich organizacjach zaprezentują przedstawiciele Hospicjum w Chorzowie, Fundacji Oczami Brata z Częstochowy oraz Stowarzyszenia Oligos z Rybnika.

Czas i miejsce: 4 października godz. 17:30, Centrum Organizacji Pozarządowych, Katowice ul. Młyńska 5

Spotkania z cyklu “koordynuję” począwszy od lipca odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Ich celem jest zwiększanie wiedzy uczestników z zakresu zarządzania wolontariatem, ale też wymiana doświadczeń pomiędzy koordynatorami z różnych organizacji.

Pierwsze trzy spotkania dotyczyły konkretnych tematów (promocja wolontariatu, wolontariat seniorów, grywalizacja w wolontariacie). Tym razem głos oddajemy organizacjom, które są przyjazne wolontariuszom i które chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu rekrutowania wolontariuszy, motywowania czy miejsca wolontariatu w strukturze organiazcji.

Hospicjum w Chorzowie prowadzi hospicyje centrum wolontariatu. Joanna Tabor opowie o tym, jak organizują wolontariuszy w tak trudnym obszarze. Fundacja Oczami Brata promuje wolontariat w Częstochowie, prowadzi Akademię Wolontariatu i ma sukcesy przedew wszystkim związane z wolontaraitem młodzieżowym. prezentację przedstawi Bartosz Karczewski – koordynator wolontariuszy. Stowarzyszenie Oligos z kolei może się pochwalić zarówno bardzo dobrą organizacją, jak też wyjątkowymi wolontariuszami. Kilka lat temu pan Piotr Ryłko, a w 2015 grupa wolontariuszy wakacyjnych byli laureatami konkursu “Barwy Wolontariatu” w województwie śląskim. O wolontariacie w Oligosie opowie prezeska organiazcji – Elżbieta Piotrowska.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz online. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Posted by | View Post | View Group

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *