Szkolenie „Wolontariat w pierwszych krokach”

Chciał(a)byś rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem, ale nie wiesz, jak i gdzie? Jesteś już wolontariuszem/ką, ale chciał(a)byś dowiedzieć się o wolontariacie czegoś więcej? Zapraszamy na szkolenie 27 września o godz. 17:00!

Czas i miejsce: 27 września godz. 17:00, Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Młyńska 5)

Tematyka szkolenia:

1. Podstawy wolontariatu – definicje, rodzaje
2. Kto może zostać wolontariuszem
3. Gdzie może działać wolontariusz
4. Prawa i obowiązki wolontariusza
5. Obowiązki organizacji wobec wolontariusza
6. Korzyści wynikające z wolontariatu

Szkolenie poprowadzi Joanna Zajusz: koordynatorka projektów (m.in. Gala Wolontariatu 2015, Gala Polichromu 2016), pośrednik wolontariatu, od 2014 roku w zespole Regionalnego Centrum Wolontariatu. Aktualnie realizuje m.in. kampanię #ŚląskieWolontariaty.

Zapewniamy: poczęstunek, miłą atmosferę oraz zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu.

Warsztat kierowany jest do mieszkańców Katowic i osób działających na terenie miasta.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 września za pośrednictwem formularza. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Uczestnictwo w szkoleniu zostanie potwierdzone mailowo.

One thought on “Szkolenie „Wolontariat w pierwszych krokach”