Grywalizacja a wolontariat: spotkanie dla koordynatorów

Czym jest grywalizacja i jak można ją wykorzystać w wolontariacie? Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu Koordynuję, które odbędzie się 6 września o godz. 18:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych (Katowice, ul. Młyńska 5).

Spotkanie kierowane jest do koordynatorów wolontariatu i przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w Katowicach.

Grywalizacja (nazywana też gamifikacją) to coraz popularniejszy trend wykorzystywany w biznesie, edukacji czy działaniach społecznych. Polega na zastosowaniu mechanizmów znanych z gier w realnym życiu, tak by zwiększyć motywację ludzi do wykonywania określonych zadań.

W programie spotkania:
– Gamifikacja: przegląd dobrych praktyk i darmowych narzędzi,
– Jak działa grywalizacja w wolontariacie? Case Polichromu,
– #ŚląskieWolontariaty – prezentacja nowej kampanii Regionalnego Centrum Wolontariatu wykorzystującej elementy grywalizacji.

Wrześniowe spotkanie poprowadzą: Agnieszka Bilska oraz przedstawiciele Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach.

Agnieszka Bilska: nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach. Współtworzy szkołę przyjazną nowoczesnym technologiom TIK z otwartym dla uczniów dostępem do WiFi w modelu pracy BYOD. Zwolenniczka pracy metodą projektu, edukacji przez zabawę z wykorzystaniem gier i gamifikacji.
Należy do grupy Superbelfrzy RP.
Organizuje spotkania Tech Klubu w Gliwicach.
Prowadzi na Facebooku fanpage – GamifikacjaEdu.
Prywatnie mama Piotra lat 12.

Spotkania z cyklu „koordynuję” począwszy od lipca odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Ich celem jest zwiększanie wiedzy uczestników z zakresu zarządzania wolontariatem, ale też wymiana doświadczeń pomiędzy koordynatorami z różnych organizacji.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz online. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt „Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.