Cała prawda o Festiwalu Organizacji Pozarządowych w Katowicach

fop-2016Cała prawda o Festiwalu Organizacji Pozarządowych w Katowicach
Agnieszka Budzyńska

Jak przystało na żwawego kilkulatka katowicki Festiwal Organizacji Pozarządowych ma się całkiem dobrze, a nawet lepiej niż w zeszłym roku: dołączyły do niego wspólna wystawa o Śląsku 7 organizacji pozarządowych oraz arcyciekawa akcja wymiany książek. Więcej informacji o festiwalu znajduje się na www.fopkatowice.pl

Już tradycyjnie, integralną częścią Festiwalu są bezpłatne warsztaty dla społeczników dotyczące m.in. kłopotów z pozyskaniem środków na działalność, zawiłości prawne przy organizowaniu imprez i pozyskiwaniu danych publicznych oraz przy korzystaniu z praw autorskich. Nie mniej istotną kwestią omawianą podczas warsztatów będzie aktywizacja społeczności lokalnej, praca „w dzielnicach”, czyli wspólnie z mieszkańcami oraz narzędziownik dla PRowców chcących rozpocząć przygodę z videopromocją. Na zakończenie warsztatów odbędzie się luźne spotkanie społecznplakat-a2-v-4ików, przy kawie i „małym co nie co”.

Z kolei w sobotę 10 września w godzinach 10.00 – 18.00 w Parku Powstańców Śląskich w Katowicach powstanie Miasteczko Organizacji Pozarządowych, utworzone przez 55 organizacji, które przygotowały ciekawe warsztaty rękodzielnicze, eksperymenty naukowe, puszczanie baniek mydlanych, skręcanie balonów, malowanie buzi oraz wspólne zabawy w piasku kinetycznym dla młodych mieszkańców Katowic.

Dla dorosłych zaplanowano: porady z zakresu zdrowego stylu życia, dietetyki i poradnictwo psychologiczne i prawne, ćwiczenie metodą dramy, pośrednictwo wolontariatu, grę w szachy oraz warsztaty sutasz.W Miasteczku będzie można sprawdzić, jak wygląda wnętrze samochodu rajdowego, poobserwować działanie drukarki 3D, zagrać na pianinie z owoców, zrobić sobie zdjęcie w Fotobudce, wziąć udział w quizach i konkursach oraz nabyć produkty rękodzielnicze np. wytwarzane przez podopiecznych katowickich organizacji pozarządowych. W miasteczku, na stoisku Klubu Inteligencji Katolickiej będzie można za darmo wziąć książkę, przeczytać, a następnie przekazać dalej

Na Scenie wystąpią dla nas: finaliści projektu „Dzielnica Brzmi Dobrze”, pod patronatem Katowice Miasto Muzyki UNESCO: The Party Is Over i Kolory, muzyczny electrokabaret o Katowicach „Bloki i familoki” oraz DJ Basgrow.

Wszystkie inicjatywy odbędą się w dniach 9 – 10 września 2016 r. w 2-ulotka-a5str2Katowicach, a więcej informacji o Festiwalu znajduje się na fopkatowice.pl. W tym roku w przygotowanie Festiwalu zaangażowało się ponad 70 osób z blisko 60 katowickich organizacji pozarządowych. Pracę 70 katowickich organizacji nad Festiwalem koordynują:

Stowarzyszenie MOST, Stowarzyszenie FIL, Urząd Miasta Katowice, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. Impreza jest współfinansowana z budżetu Miasta Katowice.

 

Posted by | View Post | View Group

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *