Festiwal Organizacji Pozarządowych 09.09.2016 / 10.09.2016

FestiwalFOP 2016 Organizacji Pozarządowych to szczególne wydarzenie zarówno dla organizacji działających w III sektorze w Katowicach jak i dla mieszkańców miasta.

Pierwszy dzień Festiwalu to blok szkoleniowo-warsztatowy dla przedstawicieli organizacji pozarządowych. Planowane warsztaty będą obejmować jak najszerszą tematykę, od pozyskiwania środków finansowych, przez rozwój działań promocyjnych z wykorzystaniem mediów społecznościowych, po wykorzystanie nowych technologii.

Planowany jest także panel dyskusyjny na temat aktywności lokalnej w naszym mieście.
W prowadzenie warsztatów będą zaangażowani przedstawiciele śląskich NGO’sów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Jednak nie samym działaniem ludzie żyją. Tuż po warsztatach odbędzie się spotkanie integracyjne, podczas którego będzie czas na wspólne rozmowy, wymianę doświadczeń i zwyczajne pobycie ze sobą.

W trakcie drugiego dnia powstanie miasteczko organizacji pozarządowych. 10 września od 12:00 katowickie organizacje w sposób twórczy i kreatywny przedstawią siebie i swoje działania mieszkańcom Katowic. Organizatorzy liczą, że każda z organizacji przygotuje specjalnie na ten dzień ciekawe zajęcia, warsztaty i konkursy. W atmosferze dobrej zabawy będzie czas na wzajemne poznanie się – nie poprzez plakaty, stronę internetową, ale poprzez możliwość spotkania się i porozmawiania.

Tegorocznymi organizatorami wydarzenia są: Miasto Katowice, Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych „MOST” oraz Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych. Partnerem wydarzenia jest Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka.

Festiwal został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice – Marcina Krupy.
Festiwal Organizacji Pozarządowych jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Katowice.

Regulamin_2016_ FOP

Posted by | View Post | View Group

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *