Szkolenie liderskie dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu

Zapraszamy na szkolenie liderskie dla wolontariuszy oraz koordynatorów wolontariatu, które odbędzie się w dniach 13-14 maja 2016 w Katowicach.

Aktualizacja 10.05: liczba miejsc na szkolenie wyczerpana, możliwe jedynie zapisy na listę rezerwową.

Temat szkolenia: Podnoszenie kompetencji liderskich – coachingowy styl zarządzania
Czas: 13-14 maja godz. 9:00 – 17:00
Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych, Katowice ul. Kopernika 14.

Szkolenie skierowane jest do koordynatorów wolontariatu oraz liderów grup wolontariuszy, a także do wolontariuszy, którzy chcieliby w przyszłości zarządzać zespołem. Szkolenie przeznaczone jest dla osób działających lub planujących działać w Katowicach.

Głównym celem szkolenia jest podwyższenie kompetencji z zakresu efektywności osobistej uczestników poprzez rozwój kompetencji z zakresu efektywnej komunikacji i wywierania wpływu oraz skutecznego zarządzania zespołem.

Po szkoleniu uczestnicy:
– potrafią sprawniej się komunikować ze współpracownikami i osobami, którymi zarządzają,
– potrafią rozpoznać sytuację konfliktową i pozytywnie ją rozwiązać,
– potrafią przeprowadzić trudne rozmowy ze współpracownikami,
– poznają zasady stylu kierowania sytuacyjnego,
– potrafią dopasować styl kierowania indywidualnie do każdego współpracownika

Program ramowy:
1. Skuteczność w komunikacji – wzorce zachowań w ujęciu analizy transakcyjnej
2. Gry psychologiczne w organizacji – jak je identyfikować, jak je przerywać?
3. Koncepcja komunikacji pakietowej F. Schulza von Thuna
4. Feedback – element kontaktów ze współpracownikami
5. Narzędzia usprawniające efektywną komunikację
6. Opanowanie cyklu OAPD jako metody działań menedżera ukierunkowanej na PODNOSZENIE EFEKTYWNOŚCI ZARZĄDZANIA w zespole.
7. Podniesienie UMIEJĘTNOŚCI ZARZĄDZANIA SYTUACYJNEGO – dostosowanego do faz rozwoju pracownika zgodnie z koncepcją przywództwa Blancharda.

Szkolenie poprowadzi Agata Rutkowska. Zobacz profil trenerki na LinkedIn.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają cateringu na szkoleniu, jednakże w szkoleniu planowana jest godzinna przerwa.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz online do 10 maja.

Projekt Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.