Szkolenie ASOS 2016

W związku z kolejną edycją konkursu w ramach Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 zapraszamy na szkolenie „ASOS 2016”, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek,  11 kwietnia o godz. 16.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Kopernika 14 w Katowicach.

Celem Programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych oraz zagospodarowanie ich potencjału poprzez umożliwienie im aktywności społecznej.

Proponowane projekty powinny wpisywać się w jeden z czterech priorytetów: edukacja osób starszych, aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz- i międzypokoleniową, partycypacja społeczna osób starszych oraz usługi społeczne dla osób starszych.

Organizacje pozarządowe i inne podmioty uprawnione działające na rzecz osób starszych, mogą liczyć na dotacje w wysokości 20 tys. – 200 tys. zł.

Oferty należy składać do 15 kwietnia 2016 r. w wersji elektronicznej przez Generator Ofert ASOS. Wymagany wkład własny to minimum 10 % wartości projektu.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się mailowo: cop.katowice@gmail.com bądź telefonicznie pod nr tel. (32) 757-66-37

Zapraszamy do udziału