Zostań Ambasadorem Sprawiedliwości w Obywatelskim Monitoringu Sądów

Wspólnie z Fundacją Court Watch Polska, zapraszamy na szkolenie “Obywatelski Monitoring Sądów”, które odbędzie się 9 grudnia od godz. 15.00 do godz. 16.30 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Młyńskiej 5 w Katowicach.

Szkolenie przygotuje uczestników do pełnienia roli obserwatorów rozpraw sądowych. Obserwator zyskuje podstawową wiedzę o wymiarze sprawiedliwości i regułach rządzących procesem sądowym, przydatną do efektywnego prowadzenia obserwacji rozpraw.

Szkolenie dostępne jest dla wszystkich, choć obserwatorami rozpraw mogą być tylko osoby pełnoletnie. W szczególności szkolenia mogą być atrakcyjne dla osób, które chcą zdobyć praktyczną wiedzę na temat sądownictwa i swoich praw przed sądem, mogą stanowić doskonałe rozwinięcie zajęć z wiedzy o społeczeństwie. Cieszą się one dużym zainteresowaniem studentów prawa, administracji i kierunków społecznych, np. socjologii.

W zależności od audytorium poruszone będą następujące kwestie:

• Historia, cele i osiągnięcia ruchu Court Watch
  • Konstytucyjne podstawy działania wymiaru sprawiedliwości w Polsce
  • Ustrój sądownictwa w Polsce
  • Prawa obywatela przed sądem
  • Praktyka przebiegu rozprawy sądowej
  • Problemy polskiego sądownictwa wg badań i analiz
  • Metodologia obserwacji rozpraw sądowych
  • Praca z formularzami obserwacyjnymi i systemem wprowadzania danych on-line

Szkolenie odbywa się w ramach realizacji projektu “Ambasadorzy Sprawiedliwości” współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS i projektu „Obywatelski Monitoring Sądów 2014/2015” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się mailowo: cop.katowice@gmail.com bądź telefonicznie pod nr tel. 32 258-88-56

logo FCWP (1)