Jeden procent lokalnie

logo_zupka_01Organizacje pożytku publicznego z siedzibą w Katowicach i działające na rzecz mieszkańców Katowic mają możliwość otrzymywania 1% podatku. Większość organizacji OPP prowadzi działania promujące własną działalność i zachęca do przekazywania 1%  na wspieranie tylko swojej organizacji. W związku z tym, że każde działanie promujące wiąże się z poniesieniem kosztów finansowych, organizacje OPP ograniczają takie działania. Nadal spora część mieszkańców wspiera organizacje spoza naszego Miasta kierując się ogólnopolskimi spotami reklamowymi.

Dlatego w ramach naszego projektu „1% Lokalnie”– zamierzamy wesprzeć lokalne organizacje pożytku publicznego pięcioma ulicznymi akcjami promocyjnymi.

Pomysł nasz polega na przygotowaniu i rozdaniu mieszkańcom Katowic zupy soczewicowej na okoliczność akcji zwanej „Zupką Procentówką”, i zachęcania mieszkańców do przekazywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego działającym w Katowicach. Liczymy, że podczas tej akcji organizacje pożytku publicznego będą rozdawać ulotki i przedstawiać atuty swojej organizacji.

Do akcji „Zupka Procentówka” pragniemy zachęcić osoby popularne, rozpoznawalne wśród katowiczan.

Wstępnie wyznaczyliśmy następujące terminy akcji:

27 marca,  (czwartek) godz. 15.00  przy ul. Mariackiej,

4 kwietnia, (piątek) godz. 12.00 rynek Nikiszowca, Centrum Zimbardo,

7 kwietnia  (poniedziałek) o 16.30 os.Witosa, Fundacja LexCivis,

10 kwietnia (czwartek) o 14.00 Plac Sejmu Śląskiego,

16 kwietnia, (środa)  o 12.00 Centrum Katowic PKP plac Szewczyka.

Zachęcam do udziału

Irena Kowalska-Drygała
p.s. Jeżeli zainteresował Państwa temat „Zupki Procentówki” zapraszamy do czynnego udziału i przyłączenia się do Akcji. Istnieje  możliwość wzięcia udziału w jednym konkretnym bądź dowolnie w w/w terminach.  Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Inkubatorem Społecznej Aktywności osobiście w siedzibie przy ul. Młyńskiej 5( pon, śr, pt od 10.00-16.00, wt i czw od 14.00 do 19.00) w celu ustalenia szczegółów Państwa udziału w Akcji.
Posted by | View Post | View Group

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *